Kategooriad:

Tühjus

11. juuni 2016


Tihtipeale kuulen ja kogen oma töös ja kohtumistel ütlusi: "Minu sees on tühjus." "Ma ei tea mida ma elult tahan." "Ma ei tea kes ma olen." "Ma ei tea mis mind rõõmsaks teeb." "Mu elul ei ole mõtet."

See on hirmutav koht kus olla. Tihtipeale on seda väga raske välja öelda. Tunnistada seda endale, veelgi raskem jagada seda kellegi teisega. Veelgi keerulisemaks muutub olukord siis, kui inimene põgeneb selle tunde eest - ruttab teisi päästma, teiste heaks elama ja olema ja lükkab enda kõrvale.

Kui Sa tunnistad endale, et Sa oled ummikus, Sinu elust on kadunud mõte, annad Sa endale võimaluse sellest tundest ja kogemisest läbi tulla. Sellisest punktist on reeglina keeruline ise läbi käia. See ei ole võimatu, absoluutselt mitte. Vahest lihtsalt on kerge end ära petta - kasvõi nendesamade tegevustega teiste heaks, kus ei jää aega endale otsa vaatamiseks või vastupidiselt - tuima näoga ekraani vaatamise sisse, leides endale põhjendusi ja vabandusi, miks seal olen ja see on hea.

Leia endale tugiisik. Kui Su tutvusringkonnas on keegi, kes on aus, ehe, otsekohene ja ka toetav ning oskab märgata ja peegeldada, võib juba sellest abi olla kui tema poole pöördud ja ta toetajaks palud. Alati meil aga ei ole selliseid tuttavaid. On inimesed kes tahavad toetada aga ei oska või siis lihtsalt need kes ei mõista, lihtsalt ei mõista kuna nad pole kunagi seda kogenud või pole julenud oma tühjusele otsa vaadata.

Kui oled selles tühjuses ja Sinu sooviks on sellest läbi käia, on Sinu üks valikuvõimalustest pöörduda minu teraapiatuppa nõustamisele, peegeldamisele, toetusele, enda avastamise rännakule. Enda pealt olen märganud, et vahest on lihtsam kukkuda ja lubada endal kildudeks puruneda kui on teada, et keegi on tugevam, keegi toetab, kellegi juuresolekul on seda turvaline teha. Läbi selle teadmise tuleb ka luba nutta, luba tühjusest ja tundetusest või hoopis sügavast kurbusest läbi käia.

Hoia end ja hoolitse enda eest.
Samm õnnelikuma elu suunas.

Meeli

Foto: Eriline unistus, mis on jäänud tühjaks, kõledaks ja hingetuks.
Foto autor: Meeli Laane

blogipilt

Viita sellele postitusele