Kategooriad:

Motivatsioon

2. juuni 2016


Mis on Sinu motivatsiooniks?

Kui Sa vaatad enda sisse hetkel mil Sa ei taha midagi teha ja tunned, et Sa oled väsinud kõigest, Sul puudub motivatsioon, oled kurnatud, mida Sa siis teed endaga?
Mida Sa sel hetkel endale lubad?
Teed vägisi seda mida on vaja teha? Kohusetundest? Võib-olla ka hirmust?
Või viskad teleka ette pikali ja vaatad tuima näoga ükskõik mida ekraanilt? Või klikid tuimalt laike facebookis?

Kuidas Sa ennast kohtled kui oled maas ja Sul lihtsalt ei ole energiat ja jaksu selle tegemiseks mis vajab tegemist? Kui motivatsioon tegutseda on null.

Vaatlesin eneses seda kohta. Nädala algus oli tegus ja ma ei jätnud endale olemise aega, peegeldamise ja mängu aega. Asjad ja tegemised, mis vajasid tegemist, kohtumised, mis vajasid keskendumist ja panustamist. Jäin ise kõrvale. Jätsin enda vajadused kõrvale ja väline oli olulisem. Seda ikka aeg-ajalt tuleb ette, seda on võimalik teatud määral ennetada aga vahest lihtsalt on toimekamad ajad.

Mis oli selle tulem?

Jäin haigeks - palavik, peavalu, üks kehapool oli valus. Olin valuga kuniks oli vaja kodus asjalik olla, perele olla ja siis võtsin valuvaigisteid. Need ei aidanud. Õhtuks ajasin end jalgele ja tegin ära selle mida oli vaja kodus teha. Tegelikult oli ju päris tore - näitasin pisipojale kuidas ära puhastada lauda, mille peal ta oli akvarellidega värvinud (terve laud oli värvine, muudest kohtadest ma parem ei räägi). Ta nühkis lauda ja ise kilkas, et kui lahe töö see on. Itsitasin ja läksin vannituppa värvikirevat kraanikaussi ja selle ümbrust pesema.

Täna, päev hiljem, tabas mind aga täielik motivatsiooni puudus. Valu ei ole, füüsilist takistust ei ole. Tänane päev on minule, vaid minule. Ainukene mida ma tahtsin, oli vaid pikali olla ja lihtsalt olla passiivselt. Kuna tegemist on palju ja tähtaegadega, hakkasin katsetama motivatsiooni allikaid. Sõbrants premeerib end tordiga kui on midagi vaja teha mida ei taha. Viisin lapse lasteaeda ja läksin poodi. Võtsin shokolaadi. Ise vahepeal mängides mõttega, et ma ikka võtan väga raskelt seda elu. Elu on ju mäng, millest läbi minna kergusega. Miks on vaja võtta kõike seda kui raske seljakotina mida seljas kanda. Vahepeal justkui nagu õnnestus läbi kerguse liikuda ja väga ise-ennast kuulates aga kalduvus on tugev minna vanasse mustrisse.

Liikumine läbi kerguse, mängulisuse ja armastuse ehk austuse ja lugupidamise enda ja ümbritseva vastu. See kõnetab.

Shokolaadiga meelitasin end arvuti taha, et hakata kirjutama seda mida on vaja kirjutada. Kirjutamise käigus tabasin end taas samalt mõttelt, mis ikka kipub ununema - minu motivatsiooniks on ju looming! Kui mul on võimalik midagi luua, see tunne on vägev! Energiatase tõuseb, kõik muutubki kergeks ja õhuliseks. Liikumine, olemine! Jumaldan seda hetke ja olemist loomises, loomingus! See ongi minu motivatsioon! Sealt edasi on väga lihtne teha ka neid asju mida on vaja teha. Tegelikult polegi vaja shokolaadi! On vaja vaid luua ja olla loomingus!

Mis on Sinu tegelik, sisemine motivatsioon?

Muuseas, üks minu lemmik töötubasid, mida läbi viin on loominguga ja mängulisusega seotud. Anna endast märku, kui soovid osaleda!

Foto: Minu üheks motivatsiooniks ja hobiks on fotograafia

blogipilt

Viita sellele postitusele