Kategooriad:

Enda vastuvõtmine siinses elus

3. märts 2019

Hingetasand

Mäletan neid hetki noorena kus vaatasin peeglisse ja ma ei tundnud ennast ära. Nendes näojoontes ja silmavärvis, juustes ei olnud midagi tuttavat. Mul oli tunne, et peaksin end kõrvalt nägema või piltidelt, siis ma ei tunneks end ära - see ei ole mina. Läbi aastate olen tundnud, et ma olen keegi teine, sh ka end mehena. Plikana ronisin puude otsas ja kõik, kes mind esimest korda nägid, olid veendunud, et ma olen poiss. Teadlikkuse tõustes sain aru, et minu eelnevad elud on möödunud mehena ja see on olnud väga intensiivne periood millest osa olin endaga siia ellu kaasa toonud. Ka pahupoole nägemiseks mida minu sealsed teod põhjustasid naistele. Mul oli päris keeruline end aktsepteerida naisena. Meestega tekkis võimuvõitlus ja väga keeruline oli anduda, see ei olnud minu loomuses ja see tekitas väga palju segadust ning konflikte. Läbi aastate õppisin end teadlikult hindama ja väärtustama naisena, end vastu võtma naisena siin elus. Enda keha armastama ja austama. Mul puudub tänaseks soov ja vajadus olla mees, tahta olla mees. Ja omamoodi see kogemus loob ühenduse, omamoodi mõistmise inimeste osas kes soovivad ja kes on teinud soovahetuse. Ma küll ei tea mis nende lugu on ja igal ühel on oma lugu aga minu enda kogemus loob ühenduse ja avatuse mõistmiseks ja ühenduse loomiseks.

Tegelikult mitte sellest ma ei tahtnud rääkida, ju siis oli aeg, et ka see kogemus esile tuleks. Ma ei tea kuidas Sinul lood on eelmiste eludega - mina usun ja tean, et eelnevad elud on olemas ja sealsed teadmised samuti meile kättesaadavad muuhulgas. Minu eelnev elude kogemus on olnud rikkalik, mitmekülgne ja erinevatel perioodidel kokku puutunud inimestega kohtun ma selles elus - kellega pikemalt, kellega põgusalt kokku puutudes, et andestada ja edasi liikuda. Kellega koos kasvada, kellelt saada vajalikku tõuget ja keda ise tõugata. Elu on müstiline ja mitmekülgne. Luba endal seda kogeda, astu oma rutiinist välja ja võta elu maagia vastu ja seeläbi iseenda rikkus.

Täna peeglisse vaadates vaatasin ja tervitasin ennast uue hommiku puhul. Ja siniste silmade ja blondide juuste taga nägin teda, esimest korda - pikkade mustade juustega pruunisilmset noort naist, kes siinses kehas on. Ja mõistsin, et tema ongi see, kes igatses kontakti järele loodusega, mis oli tema elu väärtus ja peamine osa, tema juhataski mind siia, et kogeda seda millest ta puudust tunneb ja seda kus ta on ühenduses kõigega ja kõigiga. Ja võib-olla ka selleks, et lõpule viia see mis tal lõpetamata jäi eelmis(t)el perioodil. Tajun kuidas tema osakaal kasvab minus järjest jõudsamalt ja võtan ta vastu avali süli. Hakkan tasapisi mõistma miks Ecuadori dzunglis tundsin end koduselt ja üdini omas elemendis, moel mil seda kogenud polnud varem.

Me oleme kõik enamat kui füüsiline keha ja "mina" inimesena. Meie sees on meeletult teadmisi, on ülesanne mille oleme toonud siia ellu, on inimesed kellega kohtume taaskord sel teel - kas tunneme nad ära või mitte. Luba endal usaldada iseennast, oma nägemusi, teadmisi mida õppinud ei ole aga ikkagi tead, ebaloogilisust, müstilisust ja uskmatut. Ka siis kui inimesed Sinu ümber seda ei mõista. Kui usaldad iseennast, teed ruumi inimestele kes käivad Sinuga sama rada.

Sellised sõnad ja info jagamine sündis täna blogi avades. Ju siis on aeg need välja öelda ja neid jagada. Usaldan.

Armastusega,

MeeliViita sellele postitusele