Kategooriad:

Intuitiivteraapia

29. mai 2016


Minu jaoks on intuitiivteraapia sessioon kohtumine, millel näiliselt puudub struktuur ja loogika, kuid läbi mille jõuab Kliendi valupunktini - teemani mis vajab tähelepanu ja tervendamist. Selleks ei piisa vaid erinevate meetodite tundmisest ja nende meisterlikust käsitlemisest. Selleks on vaja oskust kuulata, märgata ja usaldada. Usaldada ennast, Klienti, mis infot Klient eneses ja enda ümber kannab. Usaldada ühendust.

Vaid mõistusega töötades saab tööd tehagi vaid mõistusega, unustades keha, Sisemise Tarkuse ja ühenduse ise-endaga.
Kui oleme vaid mõistuses, saame me aru mis meil elus toimub, tugeva analüüsi tulemusena saame ka aru miks seal oleme ja kuidas võiks või peaks edasi liikuma. Samas on see koht kuhu takerdume ja kuskohast edasi on keerukas ja pika-ajaline protsess edasi liikuda.

Kui keskenduda vaid kehale, tõlgendamata meelele seda mis toimub, kaasamata mõistust, siis justkui teeme ja oleme, saamata inimese keeli aru miks ja kus oleme ning miks me midagi teeme. See võib olla haavatav koht kus olla ja võib tunduda ebaturvaline. Siin mõistusega koostöö loob turvalise keskkonna ja tekib "ahhaaa efekt" - nüüd ma saan aru ja mul on kindlam olla ja edasi liikuda.

Kui keskenduda vaid Sisemisele Tarkusele, siis on meil teadmine kuhu suunas minna aga keha ja meelt kaasamata puuduvad meil tööriistad edasi liikumiseks.

Kõik kolm - mõistus, keha ja sisemise tarkuse allikas on vajalikud ning ennekõike on oluline nendevaheline koostöö.

Foto: Veekogu on pealtnäha kaootiline kuid siiski oma väga selge sisemise tarkuse ja väega, mis teeb koostööd oma erinevate osadega millest ta koosneb.

blogipilt

Viita sellele postitusele