Kategooriad:

Muutused ja uskumused

26. aprill 2018

Uskumused

Viimaste kuude jooksul olen investeerinud märgatavalt iseendasse, naudin teadlikult valitud töötubades osalemist, erinevaid teraapiavorme ja muutused on väga võimsad olnud. Minu sisemuses ja ka välises keskkonnas on muutuste protsess pidev kuid viimaste aastate jooksul on see järjest rohkem intensiivistunud ning tänase seisuga saan öelda, et kõik mu elus on muutunud 100%liselt. Elustiil, maailmavaade, suhted, keskkond, harjumused. Ka on muutunud minu sisemised motivaatorid - miks ma teen seda mida teen ning minu sisemised tagant tõukajad.

Viimasel sügaval sisemisel puhastusel andsin ära viha ja sisemise kriitiku hukkamõistva hääle, et elada oma olemusega veelgi enam kooskõlas, vabanesin läbi andestuse ka pettumusest, kurbusest, hirmust suhetes mida olin endaga kaasas kandnud. Sellele eelnevalt lahenes minu suhe oma vanematega, mida olen lahendanud aastakümneid ja on olnud muutusi, sügavaid ja suuri muutusi kuid mitte veel lõplikku lahendust. Oli pendeldamine lahenduse ning valu vahel. Konstellatsioonidega sain viimased võtmed, et suhet oma vanematega, kasuisaga kogeda toetaval ja elujõudu andval moel. Suhted vanematega on üks olulisemaid alustalasid, kas eluenergia kulub sinna - võitlusesse, valusse, kurbusesse (kas märkad seda või mitte) või voolab sealtkaudu väestav eluenergia, mis toetab igat sammu ja otsust Sinu teel.

Peale sisemisi muutusi viis läbi ka keha suurpuhastuse palaviku toel. Väga huvitav oli kogeda kuidas poolteadvelolekul palavikus olles energialained liikusid mööda kehaosasid ringi, mille peale unne vajusin. Ärgates tundsin kuidas järgmine kehapiirkond oli muutunud kergeks ja puhtaks. Nii puhastas keha end 5 päeva, mida toetasin ka oma sammudega, tehes seda mida olin varem kartnud teha.

Peale meele, keha ja energiapuhastust tekkis tühjus. Mind ei tõuganud tagant enam ei sisemised hääled (kriitika, hukkamõist, viha, vajadus olla parim) ega välised impulsid, lihtsalt olin. Mul puudus siht, eesmärk kuhu suunas liikuda, puudus motivatsioon midagi teha. Tühjuse kogemus on võimas, samas ka hirmutav. Justkui elul kadus mõte ja tunne tuli, et kui on tühjus, saabub surm. Olla keset igapäevast rutiini tühjuses, on väljakutseid täis. Justkui peab midagi tegema, ka elementaarset-süüa lastele, koeraga jalutama, koristama, klientidega kohtuma-aga puudus motivatsioon, oli tühjus, lihtsalt olemine.

Tühjus muutus raskuseks, koormuseks. Inimesel on impulss raskusest otsida väljapääsu, see on loomulik instinkt. Lubasin olla tühjuses ja ka raskuses ja siis otsustasn teha samme, et sellest välja tulla. Lugesin materjale, vaatasin videosid ja jõudsin arusaamani, et minu uskumused enam ei toimi, mis mind kandnud on senimaani. Ka kõige lihtsamad uskumused - mis mulle meeldib, mis mitte, mis on raske, mis on kerge. Uskumus kuidas elada, mis annab energiat, mis mitte. Need enam ei toiminud. Proovisin oma uskumuste järgi toimetada, õigemini elasin nende järgi aga need enam ei toetanud. Need olid praktiliselt üleöö muutunud takistavateks uskumuteks.

Teadlikult pöörasin tähelepanu oma uskumustele, neid sõnastades ja siis vaadeldes kas need ka tegelikult tõele vastavad. Tasapisi tuli esile minu kirg, meenusid need asjad mida olen tahtnud pikalt teha aga pole endale lubanud, taastus energia ja jõud. Kuulasin oma keha, kellega on aeg suhelda, kellega mitte, et hoida tähelepanu endal ja oma energia endal. Märkasin mis tuli üles, millised uskumused vajasid ümbersõnastust ja nägin koheselt nende mõju oma kehale, energiale.

Ühel hetkel, olles selles protsessis, osaliselt tühjuses, raskuses, kontaktis oma tunnetega, hirmuga, lubamisega ja siis jälle hirmudega silmitsi seistes, saabus hetk kus tuli teadmine - nüüd on vaja liikuda. Tuli silme ette pilt mida soovin teha, mis on mulle hea. Tõusin püsti ja läksin seda tegema. Sellest hetkest alates jõustusid uued uskumused, mis mind toetavad minu teerajal, imeline jõud ning sisemine harmoonia mis innustab tegudele läbi naudingu ja kire.

Eilne klient rääkis kuidas ümbrus on meie peegeldus. See tähelepanek jäi minu mõtetesse kumama. Täna sain oma imelise kogemuse osaliseks peegeldusest.
Hommikul võtsin ette jalutuskäigu oma koeraga, olime tavapärasest ärapööramise rajast metsas mööda läinud ja ühel hetkel avastasin end teeraja juures kus polnud varem käinud. See oli nii lummav, nii ilus, müstiline, et olin härdunud seda vaadates. Selles oli pehmust, ilu, imetlesin seda. Astusin sellele teerajale ja kogu see metsatee hämmastas mind oma võluga. See ongi minu uus teerada, midagi uut mida ma pole varem kogenud, midagi ilusat, hoitud, pehmet, müstilist ja imetlusväärset. Teeraja lõpus jõudsin tuttava kohani merepangal ja tänane meri oli justkui sametine, rahulik, pehme. Seda ilu kogesin kogu oma kehaga. Huvitav oli märgata mil moel ja mis kehapool reageeris metsa lummusele ja milline mere võlule.

Kui Sina pole veel mõelnud millised uskumused Sinu valikuid ja mõtteid mõjutavad, märka neid, sõnasta need enda jaoks. Teadlikkus on juba pool võitu.

Yupaychani Shunkulla (südamest aitäh)

MeeliViita sellele postitusele