Kategooriad:

Hirm

4. mai 2016


Oled Sa märganud, et Sa vahest tahad midagi väga-väga aga Sa tegelikult, kui ikka väga aus enda vastu olla, ei astu samme selle suunas, et seda saada millest unistad? Keerled justkui nagu kass ümber palava pudru, suu vesine aga sammu ei astu pudru jahutamiseks ning ampsamiseks?

Mina olen seda tantsu tantsinud, eriti siis kui on midagi, mida südamest väga soovin. Mulle endale tundus, et olen teinud kõik, et mu sügavaimad unistused täituksid aga tegelikult on see olnud meelepete. See on olnud tants ümber palava pudru, millele on järgnenud sügav pettumus ja frustratsioon, ahastus ja allaandmine. Pettunud olen tegelikult olnud selles, et ma ei ole saanud seda mida ma ei küsinud, mille saavutamiseks ma samme ei astunud. Passiivselt agressiivselt säravate silmadega istumine ja ootamine, et nüüd maailm hakkab minu unistusi realiseerima, ei toimi. On ise vaja samuti tegutseda. On vaja mõlemat - tasakaalu - usaldamise ja tegutsemise vahel. On vaja astuda konkreetseid samme hirmude ületamiseks.

Hakkasin teadlikult astuma samme enda unistuste täitmiseks. Tegelikke, reaalseid samme.

See on väga suur muutus väga mitme külje pealt. Ja see on hirmutav. Ma pean tulema teiste varjust välja. Ma olen nähtav. Ma olen avatud. Ma olen haavatav. Ma olen mina ise.

Oluliselt lihtsam on omaette vaikselt unistada ja loota, märkamatult, jäämata kellelegi jalgu, kogemata hukkamõistu. Kõigile sobib kui Sul ei lähe hästi. Sest siis on neil võimalus tunda, et neil läheb paremini, seega täitsa hästi.

Nüüd ongi valiku koht. Kas jätad vastutuse enda elu eest teistele: "Mul on vaja ellu meest/naist, kes mind õnnelikuks teeb ja realiseerib minu unistused. Mina seda niikuinii teha ei saa." "Mina olen õnnelik siis kui minu mees on õnnelik. Ma olen siis õnnelik kui mu lapsed on õnnelikud." Kuniks märkad ühel päeval kuidas Sa enam ei elagi enda elu, vaid elad kellegi teise elu, kellegi teise järgi. Kuidas Sinu unistused on kadunud ja muutunud kättesaamatuteks. Kui julged endale väga ausalt otsa vaadata, adud, et Sulle ei meeldi Sinu enda elu. Sa ei ole rahul sellega. Sellest sünnib pettumus, frustratsioon, kannatus, kibestumine. Sealt edasi sünnib viha igaühe vastu kes on teinud teisiti, kes on valinud oma unistuste elluviimise raja, kes riskib ja tegutseb selle nimel.

Tegutsemisega kaasneb veel üks hirm. Kui ma teen seda mida tõeliselt tahan teha, mida naudin ja millest unistanud olen ja mille osas tean, et olen väga hea, tuleb hirm kriitika ja allasurumise ees. Kas teadsid, et kui panna elusad vähid keevasse vette ja kui üks vähkidest hakkab potist välja ronima, tõmbab teine ta tagasi ja nad surevad kõik? Nii on ka elus. Kui keegi tuleb varjust välja ja teeb asju enda järgi, järgneb oma unistustele ja päriselt ka astub samme selle saavutamise suunas, siis on garanteeritud teatud grupp inimesi kes hakkavad teda igal võimalikul moel alla suruma ja tagasi tõmbama varju. Ja tead miks? Sellepärast, et väga paljud meie seast ei julge tulla varjust välja. Väga paljud ei julge elada elu nii nagu nad tahavad seda elada. Ei julge olla sellised nagu nad tegelikult sügaval sisimas tahavad olla.

Võib-olla oleks aeg? Võib-olla oleks aeg keskenduda endale ja enda elukvaliteedi muutmisele ja võtta vastutus enda elu eest. Mitte põgeneda selle eest ja otsida neid keda alla suruda ja maha tampida? Neid kelle peal välja elada oma frustratsiooni ja tegemata tegusid?

Soovin julgust ja oskust enda sisse vaatamiseks ning sammude tegemiseks oma unistuste täideviimisel. See ei ole alati lihtne aga see on midagi enamat kui leppimine vähesega. See on midagi enamat kui leppimine eluga kus Sa ei ole tegelikult Sina ise vaid Sinu maskide paraad.

Hirmuga seonduvatest muutustest käime läbi 16. mail toimuval Naiste Väeringis, mille kohta leiad lähemat infot siit: https://www.facebook.com/events/514186728776609/

blogipilt

Viita sellele postitusele