Kategooriad:

Muutus

10. juuni 2017


Iga muutus elus, olgu ta suurem või väiksem, ilus või kurb, toob ellu teadmatuse. Teadmatus aga omakorda ebaturvalisuse kuna inimesel puudub arusaam, kogemus ja teadmine mis edasi toimuma hakkab.

Beebi sünd on imeline. See on imeline sündmus, mida väärtustada, hinnata ja nautida. Selle imelise sündmuse kõrval kerkivad üles tihtipeale kõik kergemad ja keerulisemad reaktsioonid värskel emal, kelle elu on täielikult muutunud. Kui ennem oli vabadus teha kõike mida naine soovis teha ja justkui kõik oli ka kontrolli all, sh ka allasurutud tunded ning mustrid, mis elus edasi liikumist raskendavad. Siis nüüd beebi sünniga, suure elulise muutusega tulevad kõik varjatud teemad selgelt pinnale. Magamata ööd, piirangud, muutus, ilus ja imeline sündmus millega tuleb kaasa palju teadmatust, õppimist, uut moodi olemist. See on koht kus võivad tulla üles suured hirmud, sh ka hirm vastutuse eest, teadmine, et ma tahan ja pean olema super ema ja nautima kõike seda mis toimub aga kogemine, et tegelikult ma olen väsinud, ma ei oska seda nautida, ma kardan, ma tahan põgeneda, ma enam ei tea mis minuga toimub, ma ei tunne iseend ära. See on aeg kus lisaks sellele, et õppida kuidas olla ema beebile, õpib naine iseennast tundma uuel tasandil. Seda on päris palju. Naisel on küll ettevalmistusaeg raseduse näol kuid beebi sünniga algab uus etapp elus, uus lehekülg, uus elu. On normaalne nautida, on normaalne hirmu tunda, on normaalne tunda erinevaid tundeid. Need ei ole seotud beebiga vaid muutustega, kuidas toime tulla muutustega, millised on tavalised käitumismustrid, millised on varjatud tunded.

Minu lugupidamine naistele kes sellistel hetkedel ja perioodidel küsivad abi ning toetust kuidas iseendaga ja selle tulemusena ka beebiga paremini kontaktis olla ning muutuse nautimiseni jõuda.

Meeli.

www.meelilaane.ee

blogipilt

Viita sellele postitusele