Kategooriad:

Dialoog partneriga

31. mai 2017


Viin läbi paarisuhte teraapiat ehk Imago dialoogi.

Tunnustan terapeute kes tegelevad paaridega ja nende suhte toetamisega.
Minul on iga kohtumise ees väike ärevus - kuidas täna läheb, kas ma oskan paari suhet piisavalt toetada ja tuua suhtesse uut vaatenurka nii oma partneri nägemiseks kui ka iseenda nägemiseks uuel avardaval moel.

Tunnen ärevust sest, et hoolin.

Me valime oma partneri teadlikult või alateadlikult selleks, et tervendada seda millest meil puudus oli lapsepõlves. Kuid nagu ikka tuleb heaga ka teine pool. Meie kõige lähedasem inimene - partner elus - tervendab ka läbi nö nuppudele vajutamise, mis toob üles valu, kurbust ja frustratsiooni. Kuidas muuta valu tervendamiseks, see oskus tihtipeale inimestel puudub. Valu surutakse endas alla, eiratakse kuniks see muutub juba nii suureks ja talumatuks, et teise inimesega on raske koos olla pingeteta, nähvamiseta. Sealt edasi tulevad erinevad konfliktidega toimetuleku- ning põgenemisviisid. See aga ei lahenda olukorda.

Mina läksin lahku pika-ajalisest elukaaslasest kuna meil puudus oskus rääkida iseendast ausalt, julgelt, siiralt ja puudus oskus ka teist kuulata ning mõista. Probleemide eiramine, varjatud konfliktid, kasvavad pinged viisid punktini kus puudus oskus selle kõigega toime tulla. Täna, 10 aastat hiljem kasutasime paarisuhte dialoogi tehnikat mis toetas kuulamist ja turvalist jagamist ning ootamatult kuid sügavalt lahenesid ja lahustusid teemad ja valud mis olid 10 aastat pagasina kaasas käinud. Kogesin esimest korda temaga, et ta kuulas mind, ei mõistnud hukka ja ma sain ausalt jagada seda mida tundsin meie kooselu ajal. Kogesin täiel rinnal seda turvalisust, et ta sai aru minust. See oli väga tervendav kogemus. Olen selle eest väga tänulik.

Täna soovin oma teadmist ja kogemist tuua teraapiaruumi kus on paarid, kes soovivad teineteist rohkem tundma õppida, paarid kes soovivad rääkida nii ilusatest aegadest kui ka sellest mis nendele valu teeb ja raskust valmistab, avatud, turvalisel ja hoitud moel kus mõlemad on kuulatud ja kus mõlemad jagavad seda mida nad kogevad.

Mõnikord paarid nutavad teraapiaruumis, minul samuti pisarad veerevad mööda põski alla. Teisel hetkel jällegi nad naeravad ja itsitavad mõne toreda meenutuse üle ja itsitan koos nendega.

Nutan ja naeran koos paariga sest, et hoolin. Olen ise samuti olnud valu sees ja ka rõõmsates hetkedes. See kõik on osa elust.

Kui soovid tulla avastama enda partnerit uuel moel ja ka iseennast suhtes, oled oodatud minu teraapiaruumi Tallinnas, Roosikrantsi 11 aadressil.
Oma soovist anna teada e-postil: interpretml@gmail.com või helista 530 25984.

Olete oodatud.

Meeli.

blogipilt

Viita sellele postitusele