Kategooriad:

Eneseohverdus

12. aprill 2017


Enese ohvriks toomine heaolu, laste heaolu, partneri või kellegi teise heaolu nimel kipub naisel olema esimene reaktsioon keerulises olukorras. Reaktsioon kus naine ohverdab enda heaolu, vaadates tihtipeale mööda halvustavast, võib-olla ka mõnitavast või vägivaldsest suhtumisest. Kinnitades endale samaaegselt, et ta teeb seda kõike kellegi teise heaolu nimel. See varsti möödub. Olukord ei ole üldse nii hull.

Seda kinnitab ta endale kuniks olukord tema jaoks on hull. Kuniks tuleb haigus, depressioon, rasked tunded, valu, kurbus, allasurutud viha, elujanu kaob järgemööda, see mis kunagi rõõmustas, enam ei kõneta. Elu muutub tuhmiks ja halliks. Tekib ring, kuskohast väljapääs tundub keeruline.

Sina, Naine, kui Sina ohverdad ennast laste hüvanguks, alistudes mehe solvangutele, süüdistustele, halvale suhtumisele, võib-olla ka vägivallale ja Sa mõtled mida Sa küll valesti teinud oled, et selline olukord Sinu elus on. Naine, parem küsi endalt miks Sa lubad endaga niiviisi käituda. Kas tegelikult Sa teed ennast ohverdades head või hoopiski halba.

Kas see on hea lastele ja perele kui Sa järjest tuhmud ning kalgistud, muutud tundetuks, eemalolevaks. Kellele Sa sellega head teed? Kas Sinu ohver tegelikult toob seda, mille nimel Sa ohverdad? Või hoopis külvab valu, kaost, mitte vaid Sinule endale vaid ka Sinu lastele.

Vägivallale alistudes vägivald kasvab. Süü, mida Sa endas ei kanna, omaks võtmisel süüdistamine kasvab ja vastutus kaob. Kui Sina võtad vastutuse kellegi teise käitumise eest, lood Sa tingimuse kus see teine saab loobuda oma vastutusest ja oma rollist.

Kui Naine ei ole õnnelik peres, ei ole selles peres keegi õnnelik ja rahulolev. Isegi kui näiliselt justkui kõik on okei kõrvaltvaatajale.

Iseennast väärtustades, lubades suhtumist mis Sind toetab ja öeldes "ei" suhtumisele mis Sind hävitab, õpetad Sa lugupidamist ning eneseväärtustamist oma lastele. Enese ohverdamine ei too oodatud tulemusi. Olukord, sõltumata sellest kui palju Sa ka ei püüdle, ei muutu paremaks. Kui, siis vaid lühikeseks ajaks.

Sul on hääl, Sul oled Sina ise. Sa oled tugevam kui Sa endale julged tunnistada.

Küsi abi ja muuda oma elu paremuse poole.

Ka vägivaldset suhet on võimalik muuta toetavaks suhteks, selleks aga peab olema soov ja valmisolek mõlemal poolel. Ühepoolselt suhet ei muuda. Ühepoolselt toidad enda ohverdamisega vaid vägivaldsust.

Oled toetatud.

Meeli.Viita sellele postitusele