Kategooriad:

Teisel pool kõrvalsuhet

26. veebruar 2017


Kas kõrvalsuhe on aktsepteeritud või taunitud ühiskonna poolt? Läheb see Sulle korda või absoluutselt mitte?
Olen aastaid jälginud nii ennast kui teisi kõrvalt just kõrvalsuhte teemal. Olen seda ise tauninud ja on ka aegasid, kus olen seda mõistnud. Minu jaoks on jäänud üles õhku küsimus - kas peaksin seda aktsepteerima oma suhtes või hukka mõistma.

Täna, peale aastatepikkuseid psühholoogia õpinguid, inimeste ja enda vaatlemist, leidsin hoopis uue vaatenurga - miks on inimesel kõrvalsuhe. Leidsin uudishimu vaadata inimest, mitte fakti, et on kõrvalsuhe. Me kõik püüdleme parema elukvaliteedi suunas, iseenda heaolu ning endaga kontakti loomise suunas erinevatel moodustel, võib-olla kõrvalsuhe on üks nendest - kuidas läbi intiimse kontakti teisega, pakkuda endale midagi, millest sisimas puudust tunneme või hoopis tervendada midagi, mida pole lapsest saadik kogenud.

Senise pooldamise-taunimise arutelu asemel märka inimest selle teo taga. Võib-olla ka iseennast. Me kasvame ja terveneme siin elus läbi intiimse kontakti teiste inimestega. Siinjuures ma ei julgusta Sind leidma armukest ja samas ma ka ei mõista hukka ega ei soovi anda hinnangut. Imago suhteteraapiast kõnetab mind enim ütlus - kuula teise inimese lugu - tal on oma lugu tema tegude taga. Sama kehtib ka iseenda kuulamise kohta. Kuula iseennast, mis on Sinu lugu Sinu sügavustes, mida Sa otsid ja mida Sa vajad.

Pehmet eneseleidmise rada, mis on lõputu ja rikastav.

Meeli.Viita sellele postitusele