Kategooriad:

Emaks olemine

14. juuli 2016


Olin aastaid tagasi olukorras kus mul tundus iga päev, iga hetk, et nüüd-nüüd lähen emana täitsa katki, jaks saab otsa. Olukorras kus ma olin, ma ei teadnud enam mida ma tegema pean, kuidas on õige ja kuidas lõpetada kõik see mis ei toimi. Kuidas terveks ja terve mõistuse juurde jääda keerulisel ajal. Kaotasin ise-enda, murdusin välise surve ja hinnangute ning hukkamõistu all. Kaotasin enda, misläbi kaotasin ka kontakti oma lastega. See kõik ajendas mind psühholoogiat õppima minema. Tahtsin õppida kuidas olla ja elada teisiti, kuidas tervena välja tulla keerulisest perioodist. Tänaseks olen lõpetanud transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia erakooli. Mul on kolm vahvat poega, keda näen ja mõistan rohkem kui varem. Puberteediiga kahega neist on läbi käidud.

Sel keerulisel ajal tundsin puudust toest, ärakuulamisest ja teadmisest, et kõik mis mul on vaja teha, on kuulata ise-ennast ja sellele teadmisele ning tarkusele järgneda. Mis lõhub enim, on luba välisel, vahest ka lähedaste inimeste hirmudel ja hinnangutel sekkuda. Samas võib ka väline olla väga toetav. Mind toetas terapeut, kes esimest korda ütles mulle, et ükskõik mis, Sina kaitsed ja seisad oma laste eest. Ükskõik mida teised räägivad. Kõige hukkamõistu, ravimite soovituste ja sildistamiste juures see hääl toetas seda mida ise tundsin sügaval sisimas ja teadsin aga olin alla surunud, mille vastu ühel hetkel olin usalduse kaotanud. Sellest ajast muutus minu retk ja rännak minu poegadega. Toetajaid oli veelgi, kes olid väga olulised.

Täna, kui on soov vastu võtta, kutsun kokku naiste väeringi emaks olemise teemal naistele, kes on emad, kes on hullumas ühe või teise teema pärast. Kutsun Sind, ema, jagama, olema, vahest ka lihtsalt olema selline nagu Sa oled, lihtsalt olema enda heaks ja enda jaoks.

Naiste väering "Emaks olemine" on ring naistele kes on emad ja kes puutuvad kokku teemadega, millega puudub oskus toime tulla. Olgu need hetked, korduvad olukorrad või järjepidev keeruline aeg, kus nö katus läheb sõitma ja lihtsalt ei oska olukorraga toime tulla.

Kui tunned, et Sinus on kutse emade väeringis osalemiseks oma murede või oma teadmistega, palun anna endast märku kas e-kirja: interpretml@gmail.com või telefoni teel 530 25984.

Sa ei ole üksi.

Meeli.

blogipilt

Viita sellele postitusele