Kategooriad:

Naise vägi

4. juuli 2016


Tänapäeva naine on paljuski unustanud kes ta on. Mehe ja naise algupärase rolli vahetumine, võrdõiguslikkus, töö rabamine, suur vastutus nii pere sees kui tööl on muutnud naise rolli oluliselt. Kiires tempos kaob naisel kontakt ise-endaga. Sellega kes ta tegelikult on.
See on minu arvamus, minu isiklik kogemus ja ka see mida näen naistega tööd tehes.

Käesoleva aasta jaanuarikuus muutsin oma tavapärast karjäärile keskendumise suunda kodu ja ise-enda poole radikaalselt. Läbi selle otsuse on järjest tugevamalt avaldunud mulle endale minu, kui naise vägi. Läbi aegade on see nii olnud – kui on mul olnud aega enda jaoks ja rahulik elutempo, kus kuulan end ja teisi ja järgnen ise-endale, mitte teistele, tärkab minu sees miskit ürgset, väekat ja austust väärt. Minu vägi. Näen, kuidas see kiirema tempo juures kipub kahanema ja samas ennast kuulates ning enda sisetundele järgnedes ta kasvab jõudsalt.

Eriline vägi, mida naised ise vahest ei adugi kohe, on siis kui naised on üheskoos ringis. Kas tantsimas, laulmas, arutlemas või toetamas teineteist. See on midagi ürgset ja väga võimast. Naise sees on sügav tarkus ja teadmine ja kui naisi on koos mitu, muutub see tarkus ja kogemine võimsamaks. Usun, et sellel kooskäimisel on sügavam ja laiem mõju kui vaid hetk naisel enda heaks olemisel.

Möödunud aastal jooksid minu silme eest läbi pildid kus naised istuvad üheskoos lõkke ääres. Teadsin, et see on oluline ellu kutsuda. Jaanuaris alustasin lähedase naise toel naiste väeringiga. Linna tingimustes asendab lõket küünalde valik ja väljasõitudel ehe lõke looduses. Need on kohtumised nagu üks osalejatest ütles, mis on tema salajane päris tema enda koht kus olla ja kus käia. Nii ka minule. Iga väering on eriline, ette planeeritud aga samas ettearvamatu. Nii nagu naine isegi. Väering on toetanud erinevate naiste unistuste teemaliste õhtute läbiviimist ning ka koolituste. Kohtumisi on toimunud nii kire, seksuaalenergia kui ka jumalannade teemal kui mainida vaid mõnda nendest.

Juulikuus viin iga 10 päeva tagant väeringe läbi juhitud teemal – kus laguneb naine koost, kus on tema murdepunktid kuniks enda ülesehitamiseni ja kontakti loomiseni. Läbi arutelude ja kehatöö õpime end vaatlema ja sügavamalt tundma.

Nii nagu Naisel, on ka väeringil oma rütm, oma sisu – ühtepidi organiseeritud kuid samas planeerimatu ning paindlik oma olemuselt. Igas Naises on võimas ja müstiline sõnulseletamatu vägi. Sinus samuti!

Foto autor: Meeli Laane

blogipilt

Viita sellele postitusele