Kategooriad:

Valik

15. juuni 2016


Minu eluteele sattus aastaid tagasi inimene, kes ütles, et kõik siin elus on võimalik. Tõrjusin seda mõtet ja uskumust eemale. No kuidas saab kõik võimalik olla, kui pole raha, pole võimalusi. Sellest argumendist piisas, et mitte kaugemale vaadata.
Tema, seesama inimene, mitte vaid ei rääkinud aga ta ka näitas, et kõik on võimalik. Kogesin seda ise. Tasapisi hakkasin vastu võtma teadmist - kas on võimalik oma unistuste rada sammuda või mitte - see on minu valik. Ja ka minu tegu peab sellele järgnema. Tegelikult on väga palju minu valida. Minu valida on need inimesed, kes minu elus on, ka see kodu kus ma olen, see mida ma teen. Minu valik on olnud ja on edasi, kelle või mille ma vastu võtan, kellega ma suhtlen, kellega mitte, kas ma lepin vähesemaga või parimaga. Ka vanemad on minu valik - minu valida on kes ma nendega olen - mina ise või keegi teine. Kas olen enda järgi või nende järgi? Mul on valik!
Mina valin kas ma olen täna, siin ja praegu, mina ise ja järgnen oma sisetundele, soovidele, unistustele, tarkusele või ma olen keegi teine. Järgnen teiste soovidele, vajadustele, impulssidele.
Kui avastan, et järgnengi teistele ja adun, et ma enam ei taha nii. Siis on minu valik, minu valik olla kas samamoodi edasi või nüüdsest teisiti. Ma saan igal hetkel valida enda. See võib tunduda alguses hirmutav, kohutav, olla aus enda ja teiste vastu. Jällegi on see on minu valik, kas ma käin läbi oma hirmudest ja vaatan endale ausalt otsa või mitte. See on minu valik, millist elu soovin elada.

Olen mitmeid kordi kohtunud teraapiaruumis klientidega, kes on kaotanud ise-enda, et olla oma vanema meeleheaks, et kaitsta oma vanemat ja mitte talle haiget teha. Samas, olles ise oma ema-isa lapsena üdini katki, murdunud ja üksinda. Tunnen seal ennast väga selgelt ära. Need esimesed korrad, kui väljendasin oma emale seda mida tunnen tegelikkuses ning mida ma vajan, olid rasked. Väga rasked tulema ja nendega oli kaasas tohutult valu. Aga tead, kui Sa annad endale loa vihastada oma lähedase peale ja Sa võtad kokku kogu oma julguse ning väljendad seda mida Sa tunned ja mida Sa vajad, astud Sa läbi selle oluliselt lähemale ise-endale - kes Sa tegelikult oled - ja ka oma vanemale. Enda tõelise olemuse, oma tunnete ja vajaduse väljendamise läbi annad Sa võimaluse nii ise-endale kui ka oma lähedasele tervenemiseks. Vahest on vaja valudest ja hirmudest läbi käia, selleks, et terveneda. Iga hirmu ja valu taga kumab armastus, soov armastada ja soov olla armastatud.

Mis on Sinu valik täna? Oled Sina ise kogu oma eheduses või valid kellegiks teiseks olemise?

Foto: "Teeraja valik."
Foto autor: Meeli Laane

blogipilt

Viita sellele postitusele